25. OBLJETNICA SMJERA DIZAJNER ODJEĆE U ŠKOLI PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA OSIJEK

Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek obilježava 25. obljetnicu uvođenja smjera Dizajner odjeće kao prvog smjera umjetničkog programa u tadašnjoj Tekstilnoj školi Osijek. Godine 1994.g. Škola se uselila u novoizgrađene prostore u Industrijskoj četvrti Grada Osijeka, Krbavska bb, te postaje suvremeno opremljena europska škola. Zbog sve slabijeg interesa učenika za tekstilna zanimanja, škola uvodi nove programe, kao prvo smjer Dizajner odjeće 1996.g. te polako prerasta u umjetničku školu. Sukladno tome najprije mijenja naziv u Škola za tekstil, dizajn i primijenjene umjetnosti Osijek.

Nakon uvođenja smjera Dizajner odjeće, zbog velikog interesa i atraktivnosti sadržaja, uvode se i smjerovi Slikarski dizajner, Kiparski dizajner i Grafički dizajner, a uskoro im se priključuju i Aranžersko-scenografski i najmlađi smjer Dizajner unutrašnje arhitekture. Slijedom toga Škola postaje čista umjetnička i mijenja naziv u Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek.

SUDIONICI IZLOŽBE

Učenici Dizajneri odjeće 4.a 2020./2021. -posljednja generacija

Učenici Dizajneri tekstila 2.b 2020./2021. - prva generacija

Učenički radovi dizajnera odjeće u razdoblju 1996.-2021. Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek